Agnieszka Kamion
ak@kamionconsulting.pl

telefon: +48 601 294 974

Polityka cookies

Kiedy studiowałam, na ramce monitora mojego wówczas laptopa marki Dell przykleiłam karteczkę z napisem: Knowledge is Power (tłum. Wiedza to potęga). Napis ten towarzyszył mi przez całe studia i zawsze, głodna wiedzy, wierzyłam w nie. Do dziś w nie wierze i wiem, że bez umiejętności pozyskania wiedzy nie jestem w stanie podjąć trafnych decyzji.

 

Czas kwarantanny i życie, kiedy codziennie otrzymujemy nową dawkę informacji, statystyk i porad, dodatkowo podkreśla mocny wydźwięk tego powiedzenia. Potwierdza fakt, że wiedza jest najważniejsza, jeśli chcemy wyjść z kryzysu obronna ręką. A jednocześnie pozwala zauważyć jak mało jeszcze wiemy o nowym wirusie. Jak mało wiemy o sobie i czym kierujemy się podejmując decyzje. Nie umiemy wyobrazić sobie jak nasze decyzje wpływają na nas i naszych bliskich. Funkcjonowanie
w bardzo szybko zmieniającej się rzeczywistości zmusza nas do działania i podejmowania trudnych decyzji, których efekt będzie dla nas nieznany. Decyzje te dotyczą adaptacji do pracy w warunkach domowych/zdalnych, uczeniu dzieci w domu/online, robieniu zakupów czy odbieraniu przesyłek. Myślę, że kiedy najgorsza fala koronawirusa przejdzie i będziemy w stanie funkcjonować jak przed wirusem, wielu z nas z ogromną wiedzą i doświadczeniem podejmiemy pewne kroki, które usprawnią i zrewolucjonizują nasze życie.

 

Zewsząd docierają do mnie różne informacje. Ludzie, spędzając ze sobą dużo czasu w domach, będąc pod wpływem stresu, lęku, nie wytrzymują w swoim własnym towarzystwie. Niektórzy nie pracują lub stracili pracę i za chwilę nie otrzymają wynagrodzenia. Mniejsze dzieci, będąc w codziennej rutynie nagle nie rozumieją, dlaczego tak wiele wokół nich się zmienia, mają więcej nakazów i zakazów, co chwile muszą myć ręce. Starsze, nie mogąc spotykać się z przyjaciółmi, czują się jak
w więzieniu, buntują się. Widząc zestresowanych rodziców sami nie potrafią znaleźć spokoju. Wiele branż już odczuwa kryzys, a niektóre dopiero go odczują w nadchodzących miesiącach. Wokół jest dużo chaosu i dezinformacji, fake newsów, nieczystych zagrywek biznesowych a jednak są i Ci, którzy niezmordowani szyją maseczki, pomagają i wspierają, bezinteresownie.

 

Obserwuję świat i zbieram informacje jak ja funkcjonuję w tym trudnym okresie? Jakie podejmuje decyzje? Jak te decyzje wpływają na innych? Moich najbliższych
a także klientów. Co mną rządzi? Co jest dla mnie ważne? Ale też…

Jak inni działają? Rodzina, przyjaciele, najbliżsi, klienci. Jakie oni podejmują decyzje, i z jakim skutkiem? Co nimi rządzi w trudnych czasach? Do czego są w stanie się uciec? Jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości? Co dobrego z tego wyjdzie? Co z tego trudnego okresu zabiorą dla siebie? Jak te doświadczenia wpłyną na ich osobiste wartości życiowe, a jak na postawę?

 

Dołącz się do dyskusji i podziel swoimi wnioskami i cennymi lekcjami, które już teraz możesz zabrać dla siebie na przyszłość. Zapraszam.

 

Agnieszka Kamion

 

#zostańwdomu #niebimbam #zacznijodsiebie #dowhatyoubelievein #rozwójosobisty #rozwójbiznesowy

 

 

27 marca 2020

Wiedza a decyzje w trudnych czasach